Atatürk Anıtı’na Kaymakamlık ve Belediye Başkanlığı çelenklerin sunulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan program, kaymakamlığımız çok amaçlı Toplantı Salonunda devam etti.
      İlçemiz  Hükümet Konağı Çok Amaçlı Toplantı Salonunda  Çanakkale Zaferinin 102. Yılı münasebetiyle yapılan etkinlikte Kaymakamımız Ömer Faruk TUNCER, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet DEMİR,İlçe Belediye Başkan Vekili Yakup YILDIZ, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının amirleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların  katılımıyla gerçekleşti.
    İlçemiz Milli Eğitim Müdürü Ali TEKDEMİR’in Seyit Onbaşının hikayesini anlatmasından sonra İlçemiz Çavuş Suat ÇAGLAR İlkokulu, Alacakaya Ortaokulu, Alacakaya Mermer Cemil YAŞLI Çok Programlı Anadolu  Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanan programda, oratoryo, türküler, ve slayt gösterilerinin ardından günün anlam ve önemiyle ilgili öğrenciler tarafından şiirler okundu. Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri çerçevesinde yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrenci kompozisyonunu okuyarak program sona erdi. Yusuf YILMAZ
İSAY2 Galeri